kontakt@efekt-prawko.pl Burzyńskiego 10 Gdańsk-Zaspa +48 513-099-410

Jak zdobyć prawo jazdy?

18-09-2021 Piotr
Co muszę zrobić, żeby uzyskać prawo jazdy ?
  1. Na samym początku musisz iść do lekarza uprawnionego do badania kierowców, którzy przeprowadzi badanie i wystawi orzeczenie uprawniające do rozpoczęcia kursu. Nasza szkoła współpracuje z lekarzem i pomożemy w kontakcie z Nim.
  2. Udaj się do wydziału komunikacji i złóż wniosek o PKK ( link do opisu PKK)
  3. Gdy uzyskasz swój numer PKK przekaż go Nam żebyśmy mogli zarejestrować Cię w systemie.
  4. Wybierz, jak chcesz realizować szkolenie :

Opcja 1 : Odbędziesz szkolenie teoretyczne w wymiarze 30 godzin lekcyjnych (45 min), po którym będziesz musiał przystąpić do egzaminu sprawdzającego w formie testu. Następnie przystąpimy do części praktycznej, również będzie to 30 godzin zegarowych (60 min) zajęć gdzie będziemy uczyć się wspólnie techniki kierowania pojazdem oraz prawidłowego i bezpiecznego wykonywania manewrów w ruchu miejskim. Po odbyciu tej części odbędzie się na egzamin wewnętrzny. Pozytywny wynik obu egzaminów zakończy Twoje szkolenie w Naszym ośrodku i pozwoli Ci umówić się na egzamin państwowy w Pomorskim Ośrodku Ruchu Drogowego (PORD).

Opcja 2 : Udostępnimy Ci materiały do samodzielnej nauki, E-learningowo samodzielnie przygotujesz się z części teoretycznej do egzaminu i za pomocą numeru PKK możesz już wtedy umówić się na egzamin państwowy do PORD. Po zdaniu egzaminu państwowego zaprosimy Cię do Nas na odbycie części praktycznej tj. 30 godzin zegarowych (60 min) zajęć w ruchu miejskim oraz egzamin wewnętrzny z części praktycznej. Po zdaniu egzaminu u Nas będziesz mieć możliwość umówienia się na egzamin państwowy w PORD i po jego zdaniu zdobędziesz swoje prawo jazdy.

  1. Zdobywając pozytywny wynik egzaminu państwowego w PORD zgłoś się do wydziału komunikacji i opłać wyrobienie dokumentu prawa jazdy. Dostaniesz informację kiedy Twój dokument będzie gotowy do odbioru.
  2. Odbierz dokument prawa jazdy i już samodzielnie pokonuj kilometry za kierownicą swojego samochodu !

04-02-2023

Ile kosztuje egzamin w PORD w Gdańsku?

Na dzień dzisiejszy (4.02.2023r) ceny egzaminu na prawo jazdy w PORD w Gdańsku wyglądają następująco: - Koszt egzaminu teoretycznego na prawo jazdy kat.B wynosi **30 zł**. - Koszt egzaminu praktycznego na prawo jazdy kat.B wynosi **140 zł**.

20-07-2022

Jazda po pasie ruchu na egzaminie

W tym wpisie przedstawię Ci dokładnie jakie są kryteria, procedurę egzaminacyjną oraz najczęstsze błędy i wskazówki, które pomogą Ci wykonać drugie zadanie egzaminacyjne na prawo jazdy jakim jest ruszanie z miejsca i jazda pasem ruchu do przodu i tyłu.

10-05-2022

Jak poruszać się hulajnogą elektryczną?

Zgodnie z najnowszymi aktualizacjami przepisów dotyczących ruchu drogowego zostały określone zasady i ograniczenia dotyczące hulajnóg elektrycznych i sposobów ich użytkowania. W tym wpisie opiszę w skrócie najważniejsze informacje, które każdy użytkownik powinien znać :)