📧 kontakt@efekt-prawko.pl 📍 Burzyńskiego 10 Gdańsk-Zaspa ☎+48 513-099-410

Jak zdać egzamin i zdobyć prawo jazdy kat.B?

25-04-2023 Efekt

Aby zdać egzamin na prawo jazdy, należy przejść przez kilka etapów. Poniżej przedstawiam krok po kroku, co powinieneś zrobić, aby z powodzeniem zdać egzamin na prawo jazdy:

1. Wybierz kategorię prawa jazdy: W zależności od tego, jakiego pojazdu chcesz prowadzić, wybierz odpowiednią kategorię prawa jazdy (np. A - motocykle, B - samochody osobowe, C - samochody ciężarowe itp.).

2. Zapisz się na kurs prawa jazdy: Znajdź szkołę nauki jazdy w swojej okolicy i zapisz się na kurs teoretyczny oraz praktyczny. Upewnij się, że szkoła jest licencjonowana i ma dobrą opinię.

3.Ukończ kurs teoretyczny: Na kursie teoretycznym nauczysz się przepisów ruchu drogowego, zasad pierwszej pomocy oraz podstaw budowy i obsługi pojazdów. Po ukończeniu kursu będziesz musiał zdać egzamin teoretyczny. W Naszej szkoły jazdy mamy dla Ciebie dwie opcje realizowania części teoretycznej:

Opcja 1 : Odbędziesz szkolenie teoretyczne w wymiarze 30 godzin lekcyjnych (45 min), po którym będziesz musiał przystąpić do egzaminu sprawdzającego w formie testu. Następnie przystąpimy do części praktycznej, również będzie to 30 godzin zegarowych (60 min) zajęć gdzie będziemy uczyć się wspólnie techniki kierowania pojazdem oraz prawidłowego i bezpiecznego wykonywania manewrów w ruchu miejskim. Po odbyciu tej części odbędzie się na egzamin wewnętrzny. Pozytywny wynik obu egzaminów zakończy Twoje szkolenie w Naszym ośrodku i pozwoli Ci umówić się na egzamin państwowy w Pomorskim Ośrodku Ruchu Drogowego (PORD).

Opcja 2 : Udostępnimy Ci materiały do samodzielnej nauki, E-learningowo samodzielnie przygotujesz się z części teoretycznej do egzaminu i za pomocą numeru PKK możesz już wtedy umówić się na egzamin państwowy do PORD. Po zdaniu egzaminu państwowego zaprosimy Cię do Nas na odbycie części praktycznej tj. 30 godzin zegarowych (60 min) zajęć w ruchu miejskim oraz egzamin wewnętrzny z części praktycznej. Po zdaniu egzaminu u Nas będziesz mieć możliwość umówienia się na egzamin państwowy w PORD i po jego zdaniu zdobędziesz swoje prawo jazdy.

4.Ukończ kurs praktyczny: Kurs praktyczny obejmuje naukę jazdy pod okiem instruktora. Ćwicz, aż nabierzesz pewności siebie i będziesz dobrze opanować umiejętności niezbędne do prowadzenia pojazdu. Jeżeli nie czujesz się pewnie lub inst

W ramach kursu prawa jazdy zgodnie z przepisami musisz odbyć conajmniej 30 godzin jazd i zdobyć umiejętności pozwalające kierować samochodem samodzielnie i zostać dopuszczonym przez instruktora do egzaminu wewnętrznego.

5. Zdać egzamin wewnętrzny teoretyczny: Egzamin teoretyczny obejmuje test z wiedzy na temat przepisów ruchu drogowego, sytuacji na drodze, pierwszej pomocy i budowy pojazdów. Aby zdać egzamin, musisz uzyskać wymaganą liczbę punktów. Jeżeli zdecydowaś(eś) sie na kurs e-learningowy tego egzaminu już nie będziesz mieć.

6.Zdać egzamin praktyczny: Gdy zdasz egzamin teoretyczny, będziesz mógł(a) przystąpić do egzaminu praktycznego. Egzamin praktyczny sprawdza twoje umiejętności prowadzenia pojazdu, takie jak ruszanie, parkowanie, zawracanie czy jazda na autostradzie. Zaliczenie tego egzaminu zależy od poprawnego wykonania wszystkich zadań oraz przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Egzamin wewnętrzny przeprowadzany w szkole jazdy odbywa się na takich samych zasadach jak egzamin państwowy, to znaczy, że samodzielnie musisz wykonać zlecone zadania i instruktor je ocenia.

7.Umów się i zdaj egzamin w PORD:Jeśli zdasz oba egzaminy wewnętrzne, teoretyczny i praktyczny, zostaniesz dopuszczony(a) do egzaminu państwowego. Szkoła jazdy wyśle dokumenty do PORD i będziesz mógł(a) umowić się na egzaminu państowe.

8.Złóż wniosek i odbierz swoje prawo jazdy: Po zdaniu egzaminu państwowego w PORD trzeba tylko udać się do Wydziału Komunikacji i złożyć wniosek o wydanie prawa jazdy oraz zapłacić 100,15 zł za wyrobienie dokumentu.

W trakcie całego procesu pamiętaj o regularnej nauce i praktyce, a także o zachowaniu spokoju i skupieniu podczas egzaminów. Powodzenia!

25-04-2023

Jak zdać egzamin i zdobyć prawo jazdy kat.B?

Aby zdać egzamin na prawo jazdy, należy przejść przez kilka etapów. Poniżej przedstawiam krok po kroku, co powinieneś zrobić, aby z powodzeniem zdać egzamin na prawo jazdy: 1. Wybierz kategorię prawa jazdy: W zależności od tego, jakiego pojazdu chcesz prowadzić, wybierz odpowiednią kategorię prawa jazdy (np. A - motocykle, B - samochody osobowe, C - samochody ciężarowe itp.).

22-04-2023

Jaką szkołę jazdy wybrać w Gdańsku?

Wybór szkoły jazdy jest ważnym krokiem w nauce prowadzenia samochodu. Oto kilka kroków, które pomogą Ci wybrać odpowiednią szkołę jazdy:

13-03-2023

Ile kosztuje kurs na prawo jazdy w Gdańsku?

W tym wpisie przedstawie Ci wszystkie informacje dotyczące kosztów na jakie musisz się przygotować wybierając się na kurs prawa jazdy oraz jakie kryteria musisz spełniać. Uzyskasz tu kompletną instrukcję i odpowiedzi na pytania.